Kelionė

Elbos sala ir prisilietimas prie Toskanos regiono

Italija jau senai pirmauja tarp šalių, į kurias vis norisi sugrįžti, sąraše (o ir sąrašas tokių šalių labai trumpas), bet Italija turi viską – jos krantus skalauja 4 jūros, o visoje pakrantėje galima rasti kiekvieno skoniui tinkančius paplūdimius – nuo žydrų ir smėlėtų iki akmenuotų ir su įspūdingomis kalvomis…Italijos Šiaurėje išsidėsčiusios alpės stulbina žygių mylėtojus…Italijos gamta, virtuvė, mada, muzika, menas ir architektūra yra kur kas daugiau nei pilni turistų didieji Italijos miestai, kurie dažnai (tikriausiai) nepelnytai sudaro šios šalies įvaizdį. Italijai priklauso didžiosios Sardinijos ir Sicilijos salos, viena iš mažesnių ir populiaresnių – gražioji Capri sala, o šįkart nusprendėme aplankyti Elbos salą.

Toskana_
Toskana
Elba_
Elba

Elbos sala – gana nedidelė, jos pakrantės ilgis yra apie 147 km. Iš karto galima pasakyti, kad ši sala gana nepelnytai nepopuliari turistų, lyginant su kitomis Italijai, Ispanijai bei Graikijai priklausančiomis salomis. Elba nepaprastai žalia, o jos kraštovaizdį dabina ryškiaspalviai medžiai bei hortenzijos. Elba unikali tuo, kad vos kas kelis kilometrus galima lankytis ir ilsėtis skirtinguose plaplūdimiuose – vieni smėlėti, o greta jau galima rasti nardymui tinkančius akmenuotus ir uolėtus paplūdimius, kuriuose gausu gražių žuvydžių.

Iš miestelių – tiesiog būtina aplankyti Merciana ir Poggio, kurie stūkso Elbos kalnų papėdėje, o iš jų atsiveria nuostabūs salos vaizdai. Patys miesteliai – senoviniai, autentiški, o juose beveik nesutikome turistų. Miesteliuose būtina sustoti ir išgerti puodelį kavos, kurio kainos, kaip ir priklauso Italijai – visai nesikandžioja ir yra perpus pigesnės nei Lietuvoje. Patiko ir Capolivieri miestelis, tačiau jis, nors ir senovinis, tačiau jame gausu turistų.

Taigi, esame patenkinti šiuo suplanuotu maršrutu ir rekomenduojame susipažinti su gražiąja Elba ir Toskana. 😊

— Rasa Genienė

Įdomu tai, kad Elbos saloje daugiausia atostogauja patys Italai, mat Elboje yra vėsiau nei žemyne. Mūsų atostogų metu dienomis šilo iki 26-27 laipsnių, o vakarais dėdavomės megstukus. Kadangi keliaujame su vaikais, o kartu mėgstame ir patyrinėti povandeninį pasaulį – mums aktualūs tiek negilūs švelnaus smėlio paplūdimiai, tiek akmenuotos skaidraus vandens pakrantės. Labiausiai patikęs smėlio paplūdimys – Scaglieri, kuriame gausu pavėsio, pakrantė žydra ir negili, o greta labai romantiškas kaimelio vaizdas su namukais stūksančiais ant kalvų. Vos keli žingsniai nuo šio paplūdimio – nemažas smėlėtas Biodola paplūdimys. Vienas populiariausių tituluojamų smėlio paplūdimių – Fetovaia – gražus, jaukus, tačiau jame gausu turistų ir sunku atrasti vietą prisiglausti ant smėlio. Lacona ir Marina di Campo miesteliuose galima rasti ilgai besidriekiančius smėlio paplūdimius. Kalbant apie akmenuotus, išskirtume ir vieną populiariausių Sansone paplūdimių, kurio kalvuotas peizažas tikrai paliks neišdildomą įspūdį (tiesa – jame vienas mūsų kelionės dalyvis pora kartų susitiko su medūzomis, kurios paliko didelį patinimą, tačiau po kurio laiko šis dilginimas be pasekmių išnyko. Sužavėjo ir Paolina paplūdimys, o aplamai keliaujant aplink salą verta sustoti ir turint laiko aplankyti ir išsimaudyti kuo daugiau paplūdimių.

Taigi, jei esate salų mylėtojai, Elba turėtų atsirasti „must visit“ sąraše. Kiek domėjomės, į salą nepatartina vykti rugpjūčio mėnesį, nes tuo metu Italijoje visi atostogauja ir vyksta būtent ten.

Elbą aplankėme liepos mėnesio pradžioje ir ten praleidome 5 nakvynes. Keliavome 5 asmenų šeima. Norint aplankyti salą ir pamatyti visą jos grožį – būtina išsinuomoti automobilį arba motorolerį. Į Elbą patekome keliantis automobiliu iš Pjombino. Kelionė keltu truko 45 minutes,

o jo kaina 5 asmenų šeimai į abi puses (3 suaugę ir 2 vaikai + automobilis) kainavo 268 eur. Keltų kompanijų ir laikų yra labai daug, o mūsų šeimai tinkantį sprendimą padėjo pasirinkti „Omio“ programėlė. Viena dieną salą nusprendėme patyrinėti motoroleriu, kurio nuoma dienai kainavo 35 eur, o už kurą visai pakrantei išmaišyti sumokėjome 7 eurus (rekomenduojame rinktis GoElbaRent kompaniją). Apgyvendinimo vietą rinkomės per booking programėje, nors jų gausu ir Airbnb. Svarbu atkreipti dėmesį, kad daugeliu atveju į apgyvendinimo kainą neįeina patalynė ir rankšluosčiai – juos reikia turėti savus arba įsigyti už papildomą mokestį, kuris yra apie 20 eur/asmeniui.

Apsipirkome Portoferario mieste esančioje Eurospin parduotuvėje. Kainos draugiškos, lyginant su Lietuva, už tą pačią sumą galėjome gamintis įmantresnes vakarienes, mėgautis Itališku vynu, Limoncello 😊

Daug kur skaitėme, kad Elbai aplankyti reikia bent 3 dienų, mes praleidome ten 5, tačiau būtume pasilikę ilgiau.

Grįžę į žemyną vietiniais keliais iš Pjombino vykome į Sieną, o grįžtant atgal į Pizos oro uostą aplankėme San Džiminjaną. Taupant kilometrus pasirinkome ilgesnį kelią, nevažiavome autostradomis ir neplanuotai labai apsidžiaugėme, nes pamatėme visą Toskanos regiono grožį – nesibaigiantys vynuogynai, alyvmedžių giraitės, kalvos, geltonuojantys saulėgrąžų laukai, o ir miesteliai, kuriuos aplankėme – tiesiog privalo būti aplankyti – jie tikrai paliks nepamirštamą Italijos prisiminimą. Tiesa, visur verta ragauti Itališkus ledus, kurių maža, o iš tiesų gigantiška porcija kainuoja apie 3 eurus. Parkingas daugumoje vietų tiek Elboje, tiek Toskanoje mokamas (valandos kaina – 1,5 eur). Elboje patartina ieškoti valandinių parkavimo vietų, neapsistoti tose, už kurias reikia mokėti nuo 12 iki 20 eur, nebent planuojate viename paplūdymyje praleisti pusdienį ar dieną.

Taigi, esame patenkinti šiuo suplanuotu maršrutu ir rekomenduojame susipažinti su gražiąja Elba ir Toskana. 😊

Autorius Rasa Genienė ©

-O-
Palikite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Gaukite pasiūlymą